close Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mýdlo káva s kořením - MEJA

Káva s kořením peelingové mýdlo.
Pleť:
Doporučeno pro normální až mastnou, zralou pleť.
Složení:
zmýdelněné tuky a oleje – kokosový olej, palmový olej, olivový olej, kakaové máslo, mandlový olej; esenciální oleje – skořice (*jedná se o směs přírodních esenciálních olejů, proto je v INCI označena jako Parfum), hřebíček, kardamom, pačuli; chlorid sodný (jedlá sůl); přírodní vitamin E; pigmenty – káva (silné espresso), velmi jemně utřený kávový prášek, velmi jemně rozetřené koření (skořice, kardamom); alergeny obsažené v esenciálních olejích – cinnamal, limonen, eugenol, linalool
Vůně, vlastnosti:
Silná a podmanivá vůně orientálního koření, která na dlouho provoní pokožku i koupelnu. Je kombinující vzácného oleje z hřebíčku, skořice a kardamomu, jemně doplněná esenciálním olejem z pačule obecné. Základ ale tvoří esenciální olej z kardamomu, koření, které se odedávna používá v Orientu k dochucení kávy. Pro někoho vůně z Pohádek tisíce a jedné noci, pro mě vzpomínka na rané mládí, kdy jsme s tátou tu a tam připravovali kávu s kořením. Není to jako zmáčknout tlačítko kávovaru. Mletá káva se zalila v rendlíku (ne, neměli jsme džezvu…) studenou vodou, přidalo se několik zrnek kardamomu a několikrát se přivedlo k varu. Po usazení se káva opatrně slila. Vůně pak prosytila celou kuchyni.
V mýdle je kromě velmi jemně umleté kávy použito jako peelingová složka také jemně rozetřené koření – skořice a kardamom od nejlepšího kořenáře, kterého znám. Peelingová složka v kombinaci s použitými esenciálními oleji ze skořice a pačule pokožku zjemňuje a pomáhá bojovat proti celulitidě.
Je možné zvolit mýdlo s větším množstvím koření, s velmi silným peelingovým účinkem („tmavé“), nebo jemnější typ, s menším množstvím koření („světlé“) – množství použitých esenciálních olejů je v obou mýdlech stejné.
Hmotnost:
při krájení 135 – 140 g, po dozrání cca 120 g podle množství odpařené vody

KA2201

2 ks

209,-