close Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ideální čas na očistu jater pomocí olivového oleje

Játra patří mezi velmi důležité části těla – jsou totiž centrálním orgánem metabolismu, produkují žluč i hormony, uvolňují glykogen, železo i některé vitamíny, odbourávají látky, které jsou pro naše tělo nepotřebné nebo toxické. Nevhodná strava a životní styl játra velmi často přetěžují a mohou zhoršit jejich funkci. Zkuste vaše játra jednu za čas pořádně „vyčistit“. A stačí k tomu velmi málo – kvalitní olivový olej a kyselina citronová.

Jak na to?

Do očisty jater se pusťte nejlépe na jaře, játra jsou totiž plná síly. V den očisty jen lehce posnídejte, pijte čerstvou šťávu z 12 dílů řepy a 4 – 5 dílů jablek, střídmě poobědvejte a hodinu až dvě po obědě začněte termoforem s horkou vodou zahřívat jaterní oblast.

Samotnou očistu začnete mezi sedmou a osmou hodinou večerní. Podle své váhy a toho, jak snášíte olej, si do dvou sklenic připravte olivový olej a roztok kyseliny citronové a zahřejte je na 35° C. Při první očistě odborníci doporučují 150 – 200 g oleje a postupné zvyšování na 300 g. Vypijte jeden nebo dva doušky olivového oleje a zapijte je stejným množstvím šťávy. Proces znovu zopakujte po 15 – 20 minutách. Pokračujte tak dlouho, dokud nevypijete obě sklenice.

Přibližně za hodinu nebo hodinu a půl si pohodlně sedněte, nejlépe na paty, stiskněte si levou nosní dírku a dýchejte jen pravou. Dýchejte pomalu, plynule a zhluboka, přibližně 4 – 6 krát za minutu. Při nádechu nafukujte břicho, při výdechu co nejvíce zatahujte. Intenzivní činnost vaší bránice dokonale promasíruje játra a posílí v nich krevní oběh. Díky tomu se zbaví možných nánosů nebo sraženin.

Tímto způsobem dýchejte 15 – 30 minut a po hodině vše zopakujte.

Zakončení očisty

A jak poznáte, že jste očistu provedli správně? Přibližně ve 23 hodin nebo později je biorytmus jater a žlučníku nejsilnější. Začnou vypuzovat veškeré nečistoty a kameny. Asi vás zajímá, jak je ze sebe tělo dostane – nějakou dobu strávíte na toaletě s pořádným průjmem. Když však uvidíte, jaké množství kamenů a žluči jste ze sebe dostali, začnete očistu jater určitě dělat častěji. Vaším prvním nápojem by měl být asi půl litr mrkvové nebo jablečné šťávy s řepou v poměru 5:1, který játra důkladně promyje.

Pokud budete játra čistit pravidelně, poděkuje vám celé tělo. Bude zdravější a plné elánu.

Zdroj: Gennadij Malachov, Totální detoxikace: Úplná očista organismu, Kniha 2015, česky, 186 stran, Eugenika